Վիճաբանություն՝ ողբերգական հանգուցալուծմամբ
Մայիսի 15-ին՝ ժամը 23.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ բուժօգնության են դիմել 1991 թ. ծնված Սուրիկ Հ.-ն` «որովայնի թափանցող վերք, ստամոքսի վնասվածք» ախտորոշմամբ, 1994 թ. ծնված Լյուդվիգ Գ.-ն` «կրծքավանդակի աջ կեսի չթափանցող կույր վերք» ախտորոշմամբ և «կրծքավանդակի ձախ հատվածի թափանցող վերք» ախտորոշմամբ` 1992 թ. ծնված Սամվել Հովակիմյանը, ով հիվանդանոցում, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Նույն օրը ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 23:55-ին «որովայնի շրջանում դանակահարված վերք» ախտորոշմամբ հիվանդանոց է դիմել 1991 թ. ծնված Էդգար Բ.-ն, այնուհետև հաղորդում է ստացվել, որ մայիսի 16-ին՝ ժամը 01.30-ին, «գլխի պատռված, նստատեղի ծակած կտրած վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել նաև 1986 թ. ծնված Արթուր Բ.-ն:
Պարզվել է, որ Էդգար Բ.-ն և Արթուր Բ.-ն մարմնական վնասվածքները ստացել են մայիսի 15-ին՝ ժամը 23-ի սահմաններում, Եղեգնաձոր քաղաքի Երևանյան խճուղու ճամփեզրին գտնվող նախկին ավտոկայանի տարածքում վիճաբանության ժամանակ, որին մասնակից են եղել նաև Սուրիկ Հ.-ն, Լյուդվիգ Գ.-ն, 1971 թ. ծնված Հովիկ Հ.-ն և Սամվել Հովակիմյանը:

В Ехегнадзоре произошла массовая драка
Пять человек получили ранения, один скончался в результате драки, произошедшей в армянском городе Ехегнадзор накануне поздно вечером, сообщает «Новости-Армения» со ссылкой на пресс-службу полиции РА.
В воскресенье в 23:15 в Ехагнадзорское отделение полиции из больницы поступил сигнал о том, что в клинику за медпомощью обратились Сурик О. 1991 года рождения с диагнозом «проникающее ранение живота, повреждение желудка», Людвиг Г. 1994 года рождения с диагнозом "тупая непроникающая рана правого отдела грудной клетки". В больницу поступил также Самвел Овакимян 1992 года рождения с проникающим ранением левого отдела грудной клетки, который скончался, не приходя в сознание.
В тот же день в полицию поступило сообщение о том, что в 23:55 в больницу с диагнозом «ножевое ранение в области брюшной полости» обратился Эдгар Б. 1991 года рождения, а 16-го мая в 01:30 - Артур Б. 1986 года рождения, у которого были диагностированы «рваные раны головы, колотые раны в ягодичной области».
Выяснилось, что Эдгар Б. и Артур Б. получили телесные повреждения 15-го мая около 23:00 часов во время ссоры, произошедшей на территории бывшей автостанции, расположенной на обочине Ереванского шоссе в Ехегнадзоре. В инциденте принимали участие Сурик О., Людвиг Г, а также Овик О. 1971 года рождения и Самвел Овакимян.