Երկրաշարժերի ինտենսիվությունը չի փոխվել
-Մեզ մոտ կա հասարակության հետ աշխատանքներ կատարող բաժին, որն իրականացնում է բնակչության ուսուցումը։ Դա կատարվում է և՛ պետական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ, թե՛ դպրոցներում, և դա իրականացվում է ամբողջ  տարին։ Մեր ռեսուրսները քիչ են իհարկե, բայց  հասցնում ենք,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ խոսելով ՀՀ-ի բնակչության՝ երկրաշարժերի ժամանակ ճիշտ կողմնորոշվելու պատրաստվածության մակարդակի մասին՝ ասել է Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության կոմիտեի նախագահ Ալվարո Անտոնյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը շարունակում է մնալ սեյսմիկ գոտում, բայց և հավելել է, որ վերջին տարիներին երկրաշարժերի ինտենսիվությունը չի փոխվել։
-2007-ին 65 երկրաշարժ է եղել, 2008-ին՝ 55, այս տարի՝ ավելի քիչ, բայց դա չի նշանակում, որ նվազում է։ Եկող տարի գուցե ավելի շատ լինի, բայց  մեզ հետաքրքրում է էներգիայի քանակությունը, որը համարյա թե չի փոփոխվում,-նշել է նա։

Интенсивность землетрясения не поменялась
«У нас есть отдел, работающий с общественностью, который проводит обучение населения. Это осуществляется  как с работниками государственного органов местного самоуправления, так и в школах и это проводится в течение всего года. Наши ресурсы, конечно, небольшие, но успеваем», - сказал во время встречи с журналистами  председатель  Службы  сейсмической защиты Альваро Антонян.
Он отметил, что Армения продолжает оставаться в сейсмической зоне, но в последние годы интенсивность землетрясения не поменялась.
«В 2007 году было 65 землетрясений, в 2008-м - 55, меньше, но это не означает, что снижается. В будущем году может быть будет больше, но нас интересует количество энергии, которая почти не меняется», - отметил он.