Պիկետ Կառավարության ընդունելությունների տան մոտ
Այս պահին Կառավարության ընդունելությունների տան հանդիպակաց փողոցում պիկետ են անցկացնում Հայ ազգային կոնգրեսի ակտիվիստները։ Ոստիկանության աշխատակիցները նրանց չեն թույլատրել մոտենալ Կառավարության ընդունելությունների տանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր այնտեղ «Ժողովրդավարություն հանուն ապագայի» խորգարի ներքո մեկնարկել է Եվրոպայի Խորհրդի համաժողովը, որին մասնակցելու են Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղար Տուրբերն Յագլանդը, ԵԽԽՎ նախագահ Մովլութ Չավուշօղլուն, Եվրոպայի խորհրդի Մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համարբերգը և մի շարք այլ օտարերկյա պաշտոնյաներ, լրագրողներ։
ՀԱԿ կազմակերպած պիկետը տևելու է 6 ժամ, իսկ ժամը 18:00-ին Մատենադարանին հարող տարածքում կսկսվի հանրահավաքը, որից հետո մասնակիցնեը երթով կհասնեն Ազատության հրապարակ և կպտտվեն նրա շուրջը:

Пикет у дома приема правительства
На данный момент на прилегающей к  дому приема правительства улице активисты АНК проводят пикет. Сотрудники полиции не разрешили им приблизиться к дому приема правительства.
Напомним, что сегодня  там проходит ежегодный форум Совета Европы «Во имя демократического будущего», на котором примут участие генеральный секретарь Совета Европы Турберн Ягланд, комиссар Совета Европы по правам человека Томас Хамарберг, а также другие должностные лица и журналисты из зарубежа.
Пикет будет длиться 6 часов, а в 18:00 у прилегающей к Матенадарану территории начнется митинг, после которого участники шествием пройдут к Площади свободы.