ՀՌԱՀ անդամներն ընտրվեցին
Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամներ ընտրվելու համար առաջադրվել էին Կորյուն Առաքելյանը, Գոհար Արշակյանը, Գևորգ Հարությունյանը, Արամ Մելքոնյանը, Արմեն Մկրտյանը, Կարեն Վարդանյանը և Հայկ Քոթանյանը: Խորհրդարանում այսօր տեղի ունեցած փակ-գաղտնի քվեարկությունների արդյունքում ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովը հրապարակել է ընտրությունների արդյունքները: Քվեատուփում առկա են եղել 101 քվեաթերթիկներ, որոնցից  անվավեր է ճանաչվել 8-ը:
Կորյուն Առաքելյանի օգտին քվեարկել են կողմ 78, դեմ' 22, Գոհար Արշակյան' կողմ 26, դեմ 74, Գևորգ Հարությունյան'կողմ 29, դեմ 71, Արամ Մելքոնյան' կողմ 75, դեմ 25, Արմեն Մկրտչյան' կողմ 91, դեմ 9, Կարեն Վարդանյան' կողմ 4, դեմ 96, Հայկ Քոթանյան' կողմ 84, դեմ 16:
Ըստ վերոնշյալ արդյունքների, ՀՌԱՀ անդամներ են ընտրվել Կորյուն Առաքելյանը, Արամ Մելքոնյանը, Արմեն Մկրտչյանը և Հայկ Քոթանյանը:

На посты членов Национальной комиссии телевидения и радио (НКТР) были выдвинуты кандидатуры Корюна Аракеляна, Гоар Аршакян, Геворга Арутюняна, Арама Мелконяна, Армена Мкртяна, Карена Варданяна и Айка Котаняна. В результате состоявшегося сегодня в парламенте закрытого тайного голосования временная счетная комиссия опубликовала итоги выборов. За Корюна Аракеляна проголосовало 78 депутатов, против - 22, за Гоар Аршакян - 26 за, против -74,  за Геворга Арутюняна -29, против - 71, за Арама Мелконяна - 75, против - 25, за Армена Мкртчяна - 91, против -9, за Вардана Варданяна - 4, против - 96, за Айка Котаняна 84, против - 16.
В урне для голосования были 101 бюллетень, из коих 8 были признаны недействительными. Согласно вышеуказанным результатам, членами НКТР избраны Корюн Аракелян, Арам Мелконян, Армен Мкртчян и Айк Котанян.