Հունիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` արևելյան ուղղությամբ կիրառելով նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Այս գիշեր հակառակորդը կիրառել է նռնականետ

В ночь на 23 июня обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана оставалась сравнительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, применив на восточном направлении также гранатомет РПГ-7 (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство.