Արա Աբրահամյանը Հայաստանում չէ
Հայաստանյան լրատվամիջոցներում լուրեր են հայտնվել Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանի՝ իբր Հայաստանում լինելու մասին:
Մենք հասկանում ենք, որ որոշ լրատվամիջոցներ տառապում են «վարկանիշային հիվանդությամբ», բայց ստահոդ լուրեր տարածելն անպատվաբեր է: Լրատվամիջոցները գրում են, որ Արա Աբրահամյանը Հայաստանում է՝ Մալիշկա գյուղում, բայց իրականում նա այժմ Մոսկվայում է: Լրատվամիջոցները նախ պետք է ճշտեին այդ տեղեկությունը և նոր միայն տարածեին: Կարելի էր դիմել հենց իրեն՝ պարոն Աբրահամյանին, հարցնել այս կամ այն խնդրի մասին:
Տեղեկացնենք, որ Արա Աբրահամյանը մոտ օրերս, իսկապես, գալու է Հայաստան, և այդ մասին պաշտոնական տեղեկատվություն կտրվի լրատվամիջոցներին:

Ара Абрамян не в Армении
В армянских СМИ появилась информация о том, что президент Всемирного армянского конгресса якобы находится в Армении.
Мы понимаем, что некоторые СМИ страдают «рейтингоманией», но распространение лживой информации не делает им чести. СМИ пишут, что Ара Абрамян находится в Армении – в селе Малишка, а в действительности он сейчас в Москве. Нужно было сначала проверить данную информацию, например, обратившись непосредственно к господину Абрамяну, и лишь после этого распространять ее.
Сообщим, что в ближайшие дни Ара Абрамян действительно приедет в Армению, в связи с чем средствам массовой информации будет предоставлена официальная информация.