Արմեն Պողոսյանը կառավարության աշխատանքում դրական բան գտնել չի կարողանում
Գնահատելով ՀՀ կառավարության աշխատանքը՝ Հայաստանի սպառողների ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Պողոսյանն ասել է, որ փորձում է դրական բան գտնել, բայց չի կարողանում.
-Պատասխանատվության զգացումը սեփական ժողովրդի նկատմամբ բացակայում է։ Գերակշռում են գերատեսչական և կարիերային մղումները, ոչ թե հարգանքը սեփական ժողովրդի նկատմամբ,- նշել է Ա.Պողոսյանը։
Այնուամենայնիվ, նա նշել է, թե ակնկալիքներ ունի, որ փոփոխություններ կլինեն, քանի որ 7-8 տարիների ընթացքում տեղի ունեցած առաջխաղացումը չնկատել չի կարելի. «Երբ մենք սկսում էինք այս ուսումնասիրությունները, թերություններն 90% էին, հիմա՝ 35%։ Առաջընթաց կա, բայց 35%-ը ևս շատ հեռու է բավարար լինելուց»։

Армен Погосян не находит в работе правительства ничего позитивного
Оценивая работу правительства РА, председатель Ассоциации потребителей Армении сказал, что он пытается найти что-то позитивное, но не может.Армен Погосян
«Чувство ответственности в отношении своего народа отсутствует. Доминируют карьерные устремления, а не уважение к собственному народу», - отметил А. Погосян.
Тем не менее, он отметил, что у него есть ожидания, что произойдут перемены, поскольку невозможно не заметить произошедший за 7-8 лет прогресс: «Когда мы начинали эти исследования, недостатки составляли 90%, сейчас - 35%. Прогресс есть, но 35% слишком много, чтобы быть удовлетворительным».