Սոցցանցերում ծաղրել են Պորոշենկոյին պատռված կիսագուլպայի համար (լուսանկար)
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի լուսանկարը, որտեղ երևում է, որ նրա ձախ ոտքին պատռված կիսագուլպա է, տարածվել է սոցիալական ցանցերում։
«life.ru»–ի փոխանցմամբ՝ որոշ օգտատերեր ենթադրել են, որ իր նոր կիսագուլպաները Պորոշենկոն ուղարկել է վարչատարածքային միավորի կիբորգներին, իսկ ինքը ստիպված է եղել հագնել հները։ Ոմանք էլ հեգնել են, որ պատռված կիսագուլպաները նրա արտերկրյա ուղևորությունների համար նախատեսված համազգեստի մի մասն են կազմում, քանի որ այդկերպ «ավելի շատ են ողորմություն տալիս»։
«Life.ru»–ն հավելում է, որ լուսանկարն արվել է այն ժամանակ, երբ Ուկրաինայի նախագահն այցելել է Վարշավայում Վոլինյան ջարդերի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձան։ Պորոշենկոն Վարշավա էր ժամանել ՆԱՏՕ–ի գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով։ Նշվում է, որ նա հուշարձանին ծաղիկներ է դրել Գերագույն ռադայի պատգամավոր Նադեժդա Սավչենկոյի հետ։

Пользователи в соцсетях высмеяли порванный носок Порошенко (фото)
Фотография президента Украины Петра Порошенко, на левой ноге которого был надет порванный носок, разлетелась по социальным сетям, сообщает «Life».
Одни пользователи предположили, что свои новые носки Порошенко отправил киборгам в зону АТО, а сам вынужден донашивать старые. Другие же поиронизировали, что порванные носки являются частью его униформы для заграничных поездок, поскольку так «больше подают».
Снимок был сделан во время посещения украинским лидером памятника жертвам Волынской трагедии в Варшаве, куда тот прибыл на саммит НАТО. Отмечается, что цветы к монументу Порошенко возложил вместе с депутатом Верховной рады Надеждой Савченко.