Հակառակորդի մի խումբ զինծառայողներ առաջխաղացման փորձ են կատարել
Հուլիսի 14-ի՝ լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 27 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային ու դիպուկահար զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1400 կրակոց:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից՝ հուլիսի 14-ին` ժամը 22:45-ի սահմաններում, շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են օպերատիվ միջոցառումներ և կանխել ադրբեջանական զինծառայողների հավանական գործողությունները:

Группа солдат противника совершила попытку продвижения
В ночь на 15 июля на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана противник 27 раз нарушил режим прекращения огня, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В ходе обстрела ВС Азербайджана произвели по армянским позициям свыше 1400 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия и снайперских винтовок.
Кроме того, 14 июля в 22:45 на восточном направлении линии соприкосновения (Акна) была замечена попытка продвижения группы военнослужащих ВС Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны предприняли оперативные меры и пресекли возможные действия противника.