ՀՀ ՊՆ–ն կխստացնի զորակոչի պայմանները
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել հանրապետական զորակոչային հանձնաժողովի նիստը, որտեղ ամփոփվել են 2010թ. գարնանային զորակոչի արդյունքներն ու քննարկվել 2010թ. աշնանային զորակոչի խնդիրները: Նիստը վարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը։
Նա հույս է հայտնել, որ բանակը կհամալրվի հոգեբանորեն պատրաստված և առողջ զորակոչիկներով, քանի որ դա երկրի պետականության ամրապնդման հիմքերից մեկն է։
Նա նաև նշել է, որ հաշվի առնելով ՀՀ-ից դուրս գոյություն ունեցող սպառնալիքները՝ պետք է լուրջ ուշադրություն դարձնել բանակաշինության հարցին։
Նախարարի խոսքով՝ անհրաժեշտ է առաջնորդվել այն գիտակցությամբ, որ մեր հասարակությունը բանակին տալիս է իր ողջ երիտասարդ մարդկային ռեսուրսը՝ հասարակության անվտանգության ապահովման համար դրա  օգտագործումը վստահելով պետությանը։
-Զորակոչվող սերունդը մեր ազգի ապագայի կերտողն է, վաղվա հանրապետության քաղաքացին։ Ուստի դա հաշվի առնելով՝ ես պատրաստվում եմ ավելի ու ավելի խստացնել զորակոչի պայմանները,-ասել է Ս. Օհանյանը։

Минобороны РА ужесточит требования к призыву
23 октября состоялось заседание Республиканской призывной комиссии Министерства обороны Армении, которое провел министр обороны Армении Сейран Оганян. Заседание было посвящено итогам весеннего призыва 2010 года в вооруженные силы Армении и подготовке к проведению осеннего призыва за 2010 год.
В своем выступлении глава оборонного ведомства Армении выразил надежду на то, что армянские вооруженные силы пополнятся психологически подготовленными и здоровыми призывниками, поскольку это является одной из задач укрепления армянской государственности.
По его словам, с учетом угроз, существующих за пределами Армении, следует обратить особое внимание вопросу армейского строительства.
С.Оганян отметил, что необходимо руководствоваться тем, что армянское общество предоставляет армии весь свой молодой человеческий ресурс, доверяя ей его использование для обеспечения безопасности государства и общества.
«Призываемое поколение является основой будущего страны, поэтому требования к призыву будут ужесточены», - сказал Сейран Оганян.