Տիգրան Թորոսյանը տեղյակ էր, Հակոբ Հակոբյանը մարզում է, իսկ Սամվել Բալասանյանը հրաժարվել է պատասխանել
-Չի կարող այդպիսի բան լինել, որ ես ստորագրեմ՝  առանց իմանալու՝ ինչ եմ ստորագրում. այդպիսի բան երբեք չի եղել և չի կարող լինել,- «7օր»-ին ասել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան  Թորոսյանը։ Նա չի ցանկացել մեկնաբանել, թե ինչու են մի շարք պատգամավորներ հրաժարվում իրենց ստորագրություններից՝ ասելով, որ դա ավելի լավ է Գալուստ Սահակյանը մեկնաբանի, սակայն նրա կարծիքով բոլորն էլ շատ լավ հասկանում են, թե ինչու է այդպես եղել։
Աժ պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը «7օր»-ի հարցին չի պատասխանել՝ ասելով, թե շրջանում է գտնվում, իսկ մեկ այլ պատգամավոր՝ Սամվել Բալասանյանն էլ հրաժարվել է պատասխանել՝ ասելով, որ «ինքը ոչ մի բան էլ չի պատասխանի», և «թերթերում ամեն ինչ գրված է»։
Հիշեցնենք, որ Սասուն Միքայելյանին ներում շնորհելու համար Ազգային ժողովի ՀՀԿ և ԲՀԿ խմբակցություններից 21 պատգամավոր ստորագրել էին Սերժ Սարգսյանին ուղղված խնդրագրի տակ։

Тигран Торосян был в курсе, а Самвел Баласанян отказался ответить
«Не может быть такого, чтобы я подписался, не зная, что подписываю, такого никогда не было и не может быть», - сказал  «7or» депутат НС Тигран Торосян. Он не пожелал комментировать, зачем ряд депутатов отказываются от своих подписей, говоря, что лучше
пусть это прокомментирует Галуст Саакян, однако, по его словам, все очень хорошо понимают, зачем это так произошло.
Депутат НС Акоп Акопян на вопрос «7or» не ответил, сказав, что находится в районе, а другой депутат Самвел Баласанян отказался ответить, сказав, что «он ни на что не будет отвечать» и что «в газетах всё написано».
Напомним, 21 депутат от фракций РПА и РПА для присуждения помилования Сасуну Микаеляну подписались под прошением на имя Сержа Саргсяна.