Ստեփան Դեմիրճյան. «Հանրահավաքներ կլինեն։ Անկասկա՛ծ»
Այսօր «Դե ֆակտո» ակումբում Հայ ազգային կոնգրեսի մաս կազմող Հայաստանի ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը հայտարարել է, որ ՀԱԿ-ը ներուժ ունի, և հանրահավաքներ դեռ կլինեն։
-Ժամանակին, երբ «Արդարություն» դաշինքն էր, նույն խոսակցություններն էին՝ պահանջում էին հանրահավաքներ։ Ես դա շատ լավ հականում եմ, սակայն այս դադարը, պաուզան որևէ գործարքի ապացույց, նշան չէ, և հանրահավաքներ դեռ կլինեն, քանի որ կա դրա պահանջը, և կա ասելիք։
Թե ե՞րբ կլինեն այդ հանրահավաքները, «7օր»-ի հարցին ի պատասխան, սակայն, Ս. Դեմիրճյանն առաջարկել է այժմ այդ մասին չխոսել՝ նշելով, որ դրանք իրենց համար ինքնանպատակ չեն։

Степан Демирчян: «Митинги будут. Несомненно»
Сегодня в клубе «Де Факто» председатель Народной партии Армении Степан Демирчян заявил, что у АНК есть потенциал и митинги еще будут»
«В свое время, когда был блок «Справедливость» были те же разговоры, требовали митингов. Я это очень хорошо понимаю, однако этот перерыв, пауза не являются доказательством какой-либо сделки и митинги еще будут, поскольку есть потребность в них и есть что сказать на них», - отметил он.
Отвечая на вопрос «7or» о том, когда будут эти митинги, С. Демирчян предложил пока не говорить об этом, отметив, что митинги для них не являются самоцелью.