Անդրանիկ Թևանյան. «Գյումրիի ավագանու ընտրություններին մասնակցում ենք «Համախմբում հանուն Գյումրիի» կարգախոսով»
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության խորհրդի համակարգող Անդրանիկ Թևանյանի ելույթը Գյումրիի տարածքային կառույցի ժողովում։
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցությունը Գյումրիի ավագանու ընտրություններին մասնակցում է «Համախմբում հանուն Գյումրիի» կարգախոսով։ Ավագանու մեր ցուցակը կգլխավորի Հովհաննես Ասոյանը։
Հարգելի՛ գյումրեցիներ,
Իշխանությունները որոշել են, այսպես ասած, «շուստրիություն» անել և պահմտոցի խաղալ ձեր հետ։ Իրենք հանդես են գալիս մի քանի կուսակցություններով,
-որպեսզի լղոզեն քաղաքական դաշտը,
-որպեսզի ապաքաղաքականացնեն ընտրությունները և դրանք վերածեն ցեղախմբային «ռազբորկաների»,
-որպեսզի դրածոների հետևում թաքցնեն ոմանց ականջները,
–որպեսզի փորձեն մոլորեցնել իրենց քվեին տեր կանգնող մարդկանց և խփեն իրենց ուզած տոկոսը։
Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ դա նրանց չհաջողվի։
Մենք պետք է «ո՛չ» ասենք դրածոներին, «ո՛չ» ասենք գյումրեցիների կամքին հակառակ շարժվելու ցանկություն ունեցողներին, «ո՛չ» ասենք կեղծիքին ու պնակալեզությանը։
Գյումրեցին պետք է «այո՛» ասի սեփական դիմագիծն ունեցող քաղաքապետին ու ավագանուն, պետք է «այո՛» ասի ինքնուրույն մարդկանց, պետք է «այո՛» ասի արժանապատվությանը։
Գյումրին ռազմավարական նշանակության քաղաք է և պետք է ռազմավարական ուշադրության արժանանա պետության ու աշխարհասփյուռ հայության կողմից։ Հայրենասիրությունը միայն խոսքերով չէ։ Անհրաժեշտ են կոնկրետ քայլեր և քրտնաջան աշխատանք։
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության Գյումրիի ավագանու ցուցակը փորձի ու երիտասարդության համադրություն է։ Մենք համոզված ենք, որ այս քաղաքում ու ընդհանրապես մեր երկրում սերնդափոխություն է պետք։ Վարվող կուրսի ու դեմքերի փոփոխություն։ Գյումրին պետք է երիտասարդի էներգիայով ժպտա և ուղղի իր մեջքը՝ իր այդ ժպիտով ու հպարտ կեցվածքով օրինակ դառնալով ողջ Հայաստանի համար։ Հայրաքաղաքն իր հայրությունը պետք է անի ու փոփոխությունների ոգին տարածի ամբողջ երկրով՝ նպաստելով Հայաստանում ամբողջական իշխանափոխությանը։
Կամքի, վճռականության, աշխատասիրության, նվիրվածության, սկզբունքայնության և թասիբի շնորհիվ կարելի է հասնել լուրջ արդյունքների։ Մենք պետք է այդ որակները ցույց տանք։
Մենք պետք է ապացուցենք, որ գյումրեցուն հնարավոր չէ խաբել, կաշառել, վախեցնել կամ դարձնել անտարբեր։
Գյումրին աշխարհին չեմպիոններ է տվել ու տալիս։ Պետք է քաղաքականության մեջ էլ նույնն անի ու դառնա Հայաստանի չեմպիոնը և փոփոխությունների դրոշակակիրը։
Առջևում եզրափակիչն է՝ խորհրդարանական ընտրությունը։ Գյումրիի ընտրությունները լավ առիթ են սեփական ուժերը փորձարկելու և վերջնական հաղթանակի հասնելու համար։

Андраник Теванян: «Участвуем в выборах Совета старейшин города под лозунгом «Консолидация во имя Гюмри»»
Выступление координатора совета партии «Консолидация» Андраника Теваняна на прошедшем в Гюмри собрании территориальной структуры партии.
Партия «Консолидация» участвует в выборах Совета старейшин Гюмри под лозунгом «Консолидация во имя Гюмри». Наш партийный список на выборах возглавит Ованнес Асоян.
Уважаемые гюмрийцы,
Власти решили, так сказать, «сшустрить» и сыграть с вами в прятки. Они участвуют в выборах несколькими партиями,
-чтобы размыть политическое поле,
-чтобы аполитизировать выборы и превратить их в кланово-групповые «разборки»,
-чтобы скрыть за ставленниками известные уши,
-чтобы попытаться ввести в заблуждение отстаивающих свои голоса граждан и «набить» нужные им проценты.
Мы должны сделать всё, чтобы им этого не удалось.
Мы должны сказать «Нет!» ставленникам власти, тем, кто хочет пойти против воли гюмрийцев, фальсификациям и лизоблюдству.
Гюмриец должен сказать «Да!» обладающим собственными чертами мэру и Совету старейшин, самостоятельным личностям и чувству достоинства.
Гюмри – город стратегического значения, и он должен удостоиться стратегического внимания со стороны государства и всего армянства. Патриотизм бывает не только на словах. Нужны конкретные шаги и кропотливый труд.
Список партии «Консолидация» на выборах Совета старейшин Гюмри – сочетание опыта и молодости. Мы убеждены, в этом городе и в целом в стране нужна смена поколений. Смена проводимого курса и приевшихся лиц. Гюмри должен улыбнуться с бодростью молодежи, выпрямить спину и стать своей гордой осанкой примером для всей Армении. Гюмри, как второй город РА, должен распространить дух перемен на всю страну, поспособствовав делу полной смены власти в Армении.
Волей, решимостью, трудолюбием, преданностью, принципиальностью и чувством собственного достоинства можно добиться серьезных успехов. Именно эти качества мы и должны проявить.
Мы должны доказать, что гюмрийца невозможно обмануть, подкупить, запугать или сделать равнодушным.
Гюмри давал и дает миру чемпионов. То же самое он должен сделать и в политике, став чемпионом Армении и знаменосцем изменений.
Впереди финал – парламентские выборы. Выборы в Гюмри – хороший повод опробовать свои силы и добиться окончательной победы.