Թուրքերը Հայաստանում ասուլի՞ս են հրավիրելու
Թրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ «Հզոր Թուրքիա» կուսակցության առաջնորդ Թունա Բեքլևիչն ու անդամները պատրաստվում են հոկտեմբերի 28-ին այցելել Հայաստան:
«Հայ և թուրք երիտասարդներն այլևս սահմանների հետևում չեն թաքնվում: Համարձակորեն դուրս են գալիս ասպարեզ և բացականչում, թե սահմանը պետք է բացվի: Անձամբ ես հոկտեմբերի 28-ին իմ թիմի հետ մեկնելու եմ Երևան»,-հայտարարել է թուրք քաղաքական գործիչը՝ ավելացնելով, թե Երևանում մամուլի ասուլիս են կազմակերպելու և իրենց առաջարկներն են ներկայացնելու հայ հանրությանը:
-Հանդիպում ենք խնդրելու Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանից և նրան խնդրելու ենք արձագանքել մեր առաջարկներին: Այնուհետև Թուրքիայի արտգործնախարար Ահմեդ Դավութօղլուին ենք ներկայացնելու հայ հանրության տեսակետները: Հանդիպելու ենք նաև Թուրքիայի նախագահի և վարչապետի հետ: Այսպես ասած՝ դուռ չի մնալու, որ չթակենք,-ասել է նա:

Турки организуют в Ереване пресс-конференцию?
Как передают турецкие СМИ, лидер партии «Могучая Турция» Туна Беклевич и члены этой партии собираются 28 октября посетить Армению.
«Отныне армянская и турецкая молодежь не прячется за границами, а смело выходит на арену и восклицает, что граница должна быть открыта. Лично я со своей командой 28 октября поеду в Ереван», - заявил он, добавив, что организует в Ереване пресс-конференцию и представит свои предложения армянской общественности.
«Мы попросим встречи с главой МИД  Армении и обратимся к нему с просьбой откликнуться на наши предложения. Затем представим главе МИД Турции Ахмеду Давудоглу мнения армянской общественности. Также мы встретимся с президентом и премьер-министром Турции. Словом, не останется двери, в которую мы не постучимся», - сказал он.