Նախագահների եռակողմ հանդիպումը կտևի մեկ ժամ
Այսօր Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մեկնել է ՌԴ Աստրախանի մարզ' մասնակցելու Աստրախան քաղաքում ՌԴ Նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի նախաձեռնությամբ ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման շրջանակներում տեղի ունենալիք եռակողմ հանդիպմանը' Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի հանրապետությունների նախագահների միջև, որից հետո նախատեսվում է հանդիպում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Նախագահների եռակողմ հանդիպումը նախատեսված է ժամը 16:00-ին և կտևի մեկ ժամ։
Նախագահ Սարգսյանը Աստրախանի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցու հովվի, տեղի իշխանությունների և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ կայցելի նաև քաղաքի կենտրոնում գտնվող հայկական հուշարձան և ծաղկեզամբյուղ կդնի հուշարձան-խաչքարին: Հուշարձան-խաչքարը տեղադրվել է 1930-ական թվականներին ավերված հայկական եկեղեցու տեղում' ի հիշատակ դեռևս 1706թ. այստեղ կառուցված հայկական եկեղեցու և ի նշանավորումն Աստրախանում Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմի հիմնադրման 290-ամյակի:

Президент Армении отбыл в Астрахань
Сегодня президент Армении Серж Саргсян отбыл в российский Астрахань, где по инициативе президента России Дмитрия Медведева состоится трехсторонняя встреча президентов Армении, России и Азербайджана по мирному урегулированию Карабахского конфликта. Встреча президентов состоится в 16:00 и продлится около часа, после чего запланирована встреча с сопредседателями Минской группы ОБСЕ.
Серж Саргсян, вместе с настоятелем армянской церкви Сурб Рипсиме в Астрахани, представителями местных властей и армянской общины посетит армянский мемориал в центре города и возложит венок к установленному там памятнику-хачкару. Хачкар (каменный крест) был установлен, на месте разрушенной в 1930 году армянской церкви 1706г., в связи с 290-летием основания в Астрахани епархии Армянской апостольской Святой Церкви.