Լավրովը լրագրողներին օղի ու պիցցա է հյուրասիրել (տեսանյութ)
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը սիրիական հարցով ԱՄՆ–ՌԴ բանակցությունների արդյունքներին 15 ժամ սպասող լրագրողներին պիցցա է տարել «ամերիկյան պատվիրակության» և օղի՝ «ռուսական պատվիրակության» կողմից։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։
Նշվում է, որ ռուս դիվանագետը լրագրողներին սկզբում 6 տուփ պիցցա է տարել, ապա 10 րոպե հետո վերադարձել ու հարցրել՝ «Ո՞վ է օղի ուզում», և լրագրողներին 2 շիշ արաղով տոպրակ է փոխանցել։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Լավրովն ու Քերրին ռեկորդ են սահմանել բանակցությունների տևողությամբ, որոնք ավելի քան 14 ժամ են տևել։
Ամփոփելով այս հանդիպումը՝ Քերրին հայտարարել է, որ ՌԴ–ն ու ԱՄՆ–ը Սիրիայում լիակատար հրադադարի մասին են պայմանավորվել։
Ավելի ուշ Լավրովը Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ քննարկել է սիրիական հակամարտությունը՝ Ժնևում ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրիի հետ բանակցությունների համատեքստում։

Лавров угостил журналистов водкой и пиццей
Министр иностранных дел России Сергей Лавров на 15-м часу ожидания итогов переговоров между США и Россией по сирийскому вопросу принес журналистам пиццу «от американской делегации» и водку «от российской делегации». Об этом сообщает РИА «Новости».
Лавров вынес журналистам шесть коробок пиццы, отметив, что она «от американской делегации». После этого, спустя 10 минут, глава российского МИД вернулся, спросив: «Кто хотел водку?» Затем он вручил журналистам пакет с двумя бутылками водки «от российской делегации».
Переговоры между Лавровым и Керри по Сирии продолжались более 14 часов, что стало новым рекордом длительности.