Ըստ Թրամփի՝ ԱՄՆ–ը Մերձավոր Արևելքում հիմար քաղաքականություն է վարում
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը քննադատել է ԱՄՆ–ի ներկայիս կառավարությանը և վերջինիս վարած քաղաքականությունը Մերձավոր Արևելքում։ Այս մասին միլիարդատերն ասել է իր հակառակորդ Հիլարի Քլինթոնի հետ նախընտրական բանավեճի ընթացքում։
Դրանից բացի, հանրապետականն իր անհամաձայնությունն է հայտնել այն հարցին, որ ԱՄՆ–ը պետք է Ռուսաստանի հետ համատեղ կռվի Սիրիայում։
Նրա խոսքերով՝ անցյալի ամերիկացի գեներալները «շուռ կգան դագաղում», երբ տեսնեն, թե ինչպիսի հիմար քաղաքականություն է վարում ԱՄՆ–ը Մերձավոր Արևելքում։
Ընդ որում, Հիլարի Քլինթոնը նշել է, որ ամերիկյան հետևազորը չպետք է տեղակայվի Սիրիայում։ Սակայն նա ելույթ է ունեցել հօգուտ քրդերին և սուննի ապստամբներին զինելուն։

Трамп раскритиковал нынешнюю политику США на Ближнем Востоке
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп выступил со словам критики в адрес нынешнего правительства США и его политики на Ближнем Востоке. Об этом миллиардер сказал в ходе дебатов со своей соперницей по президентской гонке Хиллари Клинтон, передает «Gazeta.ru».
Помимо этого республиканец выразил несогласие с тем, что США должны воевать с Россией в Сирии.
По его словам, американские генералы прошлого «вертятся в гробах» от того, насколько глупа политика США на Ближнем Востоке.
При этом Хиллари Клинтон отметила, что американская пехота не должна быть размещена в Сирии. Однако она выступила за вооружение курдов и суннитских повстанцев.