«Samsung»–ը դադարեցրել է «Galaxy Note 7»–ի արտադրությունը
«Samsung Electronics» ընկերությունը մի որոշ ժամանակով դադարեցրել է արտահանման համար նախատեսված «Galaxy Note 7» սմարթֆոնների արտադրությունը՝ նախկինում մարտկոցների հետ կապված անսարքությունների պատճառով։ Այս մասին փոխանցում է «Renhap»-ը։
Նշվում է, որ, մասնավորապես, որոշ ժամանակ չի աշխատելու Վիետնամում ընկերության գործարանը, որն անմիջականորեն զբաղվում է միջազգային մատակարարմամբ։
«Galaxy Note 7» սմարթֆոնների վաճառքը մեկնարկել էր Հարավային Կորեայում օգոստոսի 19–ին, սակայն սեպտեմբերի սկզբին «Samsung»–ը ստիպված էր համաշխարհային շուկայից հետ կանչել 2,5 միլիոն սմարթֆոն մարտկոցների անսարքության մասին հաղորդագրություններից հետո։

«Samsung» приостановил экспортное производство «Galaxy Note 7»
Компания «Samsung Electronics» на некоторое время приостановила экспортное производство смартфонов «Galaxy Note 7» из-за появившихся ранее сообщений о возгораниях их аккумуляторов, передает «Ренхап».
Отмечается, что, в частности, временно не будет работать завод компании во Вьетнаме, который непосредственно занимается международными поставками.
Продажи «Galaxy Note 7» стартовали в Южной Корее 19 августа, однако в начале сентября «Samsung» пришлось отозвать 2,5 млн смартфонов с мирового рынка после сообщений о неисправности аккумуляторов в этих устройствах.
Ранее владельцы «Galaxy Note 7», которые они получили в рамках программы обмена «Samsung» из-за дефекта аккумулятора, пожаловались, что компания не решила проблему.