Պուտինի և Էրդողանի բանակցությունները մոտ 2 ժամ են տևել
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ նախօրեին կայացած հանդիպումը 1 ժամ 40 րոպե է տևել։ Այս մասին հայտնում է «HaberTurk»–ը։
Ավելի վաղ Կրեմլից նշել էին, որ հանդիպման ժամանակ խոսվելու է մի քանի ամսվա ճգնաժամից հետո 2 երկրների հարաբերությունների նորմալացման, ինչպես նաև Սիրիայում ահաբեկչության դեմ պայքարի մասին։
Հիշեցնենք՝ ռուսական Су-24–ի խոցումից հետո սա արդեն 2 երկրների առաջնորդների երկրորդ հանդիպումն է. նախորդը կայացել էր ս.թ. օգոստոսին՝ Էրդողանի՝ ներողություն հայցող նամակից հետո։

Переговоры Путина и Эрдогана продолжались почти 2 часа
Президент РФ Владимир Путин и его турецкий коллега Реджеп Эрдоган накануне провели переговоры, которые длились 1 час 40 минут. Об этом сообщает «HaberTurk».
Ранее в Кремле отмечали, что речь во время этой встречи будет посвящена нормализации отношений двух стран после нескольких месяцев кризиса, а также борьбе с терроризмом в Сирии.
Напомним, это уже не первая встреча лидеров двух стран после фактического разрыва отношений из-за решения Анкары сбить российский Су-24 над Сирией. Первая состоялась в начале августа, после того, как Эрдоган извинился за удар по самолёту.