Փաստաբանները հրաժարվել են պաշտպանել Փարիզի ահաբեկչությունների ենթադրյալ կազմակերպչին
2015թ. նոյեմբերի 13–ին Փարիզում ահաբեկչությունների ենթադրյալ կազմակերպիչ Սալահ Աբդեսլամի պաշտպանները հրաժարվել են իրենց պաշտպանյալին դատարանում ներկայացնելուց։ Այս մասին փոխանցում է BFMTV–ն։
«Մենք գիտենք և վստահ ենք, և ինքը մեզ ասել է, որ ոչինչ չի խոսելու և օգտվելու է լռություն պահպանելու իրավունքից։ Ի՞նչ եք ուզում մեզանից։ Մենք զգուշացրել ենք. ես առաջին իսկ օրվանից ասել եմ՝ եթե իմ պաշտպանյալը լռություն պահպանի, մենք կթողնենք նրա պաշտպանությունը»,–ասել է Աբդեսլամի փաստաբաններից մեկը։
Նշվում է, որ տվյալ պահին կասկածյալն այլ փաստաբանների նշանակման ցանկություն չի հայտնել, ինչի մասին էլ մոտ ժամանակներս ծրագրում է հաղորդել գրավոր ձևով։

Адвокаты отказались защищать подозреваемого в организации терактов в Париже
Представители защиты подозреваемого в организации терактов в Париже 13 ноября 2015 года Салаха Абдеслама отказались представлять своего клиента в суде, передает BFMTV.
«Мы знаем и убеждены, и он нам это говорил, что он не заговорит и воспользуется правом хранить молчание. Чего вы хотите от нас? Мы предупреждали, я говорил это с первого же дня, если мой клиент будет молчать, мы оставим его защиту», – сказал один из адвокатов Абдеслама.
Отмечается, что на данный момент подозреваемый не высказал желания о назначении других адвокатов, о чем планирует сообщить в письменной форме в ближайшее время.