Ամենակրակոտ «մաթեմատիկոսը», պարզվել է, աշակերտուհի է (լուսանկար)
Բրիտանական տաբլոիդները Բելառուսի քաղաքացի Օկսանա Նևեսյոլայային անվանել են «մաթեմատիկայի ամենասեքսուալ ուսուցչուհի»։ Ավելի ուշ պարզվել է, որ աղջիկը 17–ամյա աշակերտուհի է, այլ ոչ թե ճշգրիտ գիտությունների դասավանդող։
РИА «Новости»–ի փոխանցմամբ՝ առաջին անգամ նրա լուսանկարը հայտնվել է չինական ԶԼՄ–ում, այնուհետև դրանք հրապարակել են նաև բրիտանական ու թուրքական տաբլոիդները։
Աղջիկը խոստովանել է, որ դրանից հետո «Instagram»–ի իր էջը զգալիորեն հայտնի է դարձել, նրա հետևորդների թիվը հասել է 10 հազարի։ Աղջկան սկսել են մոտենալ փողոցում, խնդրել միասին սելֆի անել։
Սակայն Օկսանային իր հայտնությունը դուր չի գալիս. ըստ նրա՝ ԶԼՄ–ն ոչնչից նորություն է ստեղծել, չնայած այն բանին, որ աղջիկը փորձել է հերքել ուսուցչուհի լինելու փաստը։

«Самая горячая математичка» оказалась школьницей (фото)
Британские таблоиды назвали гражданку Белоруссии Оксану Невеселую «самой сексуальной учительницей математики». Позднее выяснилось, что девушка является 17-летней ученицей, а не преподавателем точных наук. Впервые фото появились в китайских СМИ, затем их подхватили британские и турецкие таблоиды, пишет РИА «Новости».
По признанию девушки, ее популярность в соцсети «Instagram» резко увеличилась внезапно. Количество ее подписчиков очень быстро выросло с 5 до 10 тысяч.
К ней начали подходить на улице, просили сделать совместное фото. Позднее ей стали приходить сообщения с ее фотографиями у школьной доски. Оксане Невеселой такая популярность не нравится.
Она считает, что СМИ сделали новость из ничего, хотя она пыталась опровергнуть данные о работе учительницей.