Հեղինե Բիշարյան. «Ես չեմ կարծում, որ որևէ մեկը կարող է մարտյան դեպքերը մոռանալ»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՕԵԿ խմբակցության անդամ Հեղինե Բիշարյանն ասել է, թե մարտյան դեպքերը պետք է դաս լինեն, որպեսզի նման բան էլ երբեք չկրկնվի։
-Յուրաքանչյուր մարդու արյուն շատ թանկ է։ Ես կուզենամ, որ իմ երկրի պատմության մեջ նման էջեր չբացվեն։ Մենք պետք է պայքարենք, միտված լինենք նրան, որ հանդուրժողականությունը մեր երկրում գործի։ Չի՛ կարելի անհանդուրժողականության ճանապարհով գնալ և վնաս տալ քաղաքացուն՝ ինչ-որ, չգիտեմ ինչ շահերից ելնելով,-ասել է նա։
Այն հարցին, թե հաղթահարվե՞լ է արդյոք մարտի մեկի ճգնաժամը՝ Հեղինե Բիշարյանն ասել է, թե չի կարծում, որ որևէ մեկը կարող է մարտյան դեպքերը մոռանալ։
-Կարող է մի քիչ ավելի քիչ հիշել, քան այն պահերին, երբ ուշադրության կենտրոնում էին այդ դեպքերը, բայց մոռանալ չի կարող, որովհետև այն թողեց իր հետքը մեր երկրի պատմության մեջ,-նշել է նա։

Эгине Бишарян: «Я не думаю, что кто-то может забыть мартовские события»
Во время встречи с журналистами глава парламентской фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян сказала, что мартовские события должны стать уроком, чтобы подобное никогда не повторилось.
«Кровь каждого человека очень дорога. Я хотела бы, чтобы в истории моей страны таких страниц не было. Мы должны бороться, быть склонны к тому, чтобы в нашей стране была толерантность. Нельзя, исходя из каких-либо выгод, идти не толерантным путем и причинять вред гражданину», - сказала она.
На вопрос о том , преодолен ли первомартовский кризис, Эгине Бишарян сказала, что она не думает, что кто-то может забыть мартовские события»