ԱՄՆ–ում ոստիկանը կրակել է թոշակառու կնոջ վրա
Նյու Յորքի Բրոնքս թաղամասի բնակելի շենքում ոստիկանության աշխատակիցը կրակել է թոշակառու կնոջ ուղղությամբ, ով հարձակվել է ոստիկանի վրա բեյսբոլի խաղափայտով։ Այս մասին հայտնել է քաղաքի ոստիկանության բաժանմունքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Լերի Նյուքենենը։
Ոստիկանությունը զանգ է ստացել տարեց կնոջ հարևաններից, ովքեր հայտնել են, որ 66–ամյա թոշակառուն տարօրինակ է իրեն պահում։ Այս մասին փոխանցում է «Reuters» գործակալությունը։
Ինչպես նշել է Նյունքենենը, կնոջ ձեռքին եղել է մկրատ, սակայն հարձակվել է ոստիկանության աշխատակցի վրա բեյսբոլի խաղափայտով։ Ոստիկանը հասցրել է հանել ատրճանակը և 2 անգամ կրակել։ Թոշակառուին տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ էլ և մահացել է։

В США полицейский застрелил напавшую на него пенсионерку
В жилом доме в нью-йоркском районе Бронкс сотрудник полиции застрелил пенсионерку, которая напала на него с бейсбольной битой. Об этом сообщил официальный представитель полицейского управления города Лэрри Ньюкенен.
В полицию поступил звонок от соседей пожилой женщины, которые сообщили, что 66-летняя пенсионерка странно себя ведёт, передаёт агентство «Reuters».
Как отметил Ньюкенен, женщина держала ножницы, однако после набросилась на сотрудника полиции с бейсбольной битой. Страж порядка успел достать оружие и выстрелить два раза. Пенсионерка была доставлена в больницу, где вскоре скончалась.
Правоохранители расследуют, почему полицейский выстрелил вместо того, чтобы воспользоваться электрошокером.