Անհայտ անձինք կոտրել են Բելգիայի ԱԳՆ ղեկավարի թվիթթերյան էջը
Անհայտ անձինք կոտրել են Բելգիայի ԱԳՆ ղեկավար Դիդիե Ռեյնդերսի թվիթթերյան էջը։ Այս մասին ասվում է նախարարության թվիթթերյան էջում։
«Արտաքին գործերի նախարար Դիդիե Ռեյնդերսի անձնական թվիթթերյան օգտահաշիվը կոտրվել է։ Այնտեղ հրապարակված վերջին հաղորդագրությունը նախարարինը չէ»,–ասվում է հայտարարությունում։
Նշվում է, որ անհայտ անձանց կողմից հրապարակված հաղորդագրությունները վիրավորական բնույթի են եղել և ուղղված Կանադային. վերջինի և ԵՄ միջև ստորագրված համապարփակ տնտեսական և առևտրային համաձայնագիրը արգելափակվել է բելգիական Վալոնիայի կառավարության կողմից։

Неизвестные взломали «Twitter» главы МИД Бельгии
Аккаунт в «Twitter» министра иностранных дел Бельгии Дидье Рейндерса был взломан неизвестными, сообщается на официальной странице в социальной сети МИД страны.
«Персональный аккаунт министра иностранных дел Дидье Рейндерса был взломан. Последние сообщения, опубликованные в нем, не принадлежат министру», – говорится в тексте сообщения.
Опубликованные неизвестными сообщения носили оскорбительный характер и были обращены в адрес Канады, подписание с которой всеобъемлющего экономического и торгового соглашения ЕС было блокировано региональным правительством бельгийской Валлонии.