Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 65 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Նոյեմբերի լույս 7-ի գիշերը` ժամը 01:50-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За выходные ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 65 раз
За минувшие выходные на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 65 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено более 1200 выстрелов.
В ночь на 7 ноября, около 01:50, на северо-восточном направлении линии соприкосновения (Талыш) ВС Азербайджана применили также миномет 60 мм (1 снаряд).
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным мерам, продолжив уверенное несение боевого дежурства.