Հակառակորդն ականանետերից արկակոծում է Թալիշի և Յարըմջայի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերը
Ինչպես անցած գիշերվա ընթացքում, այնպես էլ այսօր առավոտվանից շփման գծի որոշ հատվածներում ադրբեջաբանական զինուժը շարունակում է իրականացնել սադրիչ գործողություններ: Մանավորապես` ժամը 12:15-ից սկսած, հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից արկակոծում է առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ և Յարըմջա) ուղղությամբ տեղակայված պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերը: Հատկապես ինտենսիվ արկակոծության են ենթարկվում Յարըմջա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերը:
Հակառակորդի նահախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկում են պատասխան գործողություններ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ սահմանային լարվածության աճի ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

ВС Азербайджана обстреливают позиции Армии обороны из минометов
Как в течение минувшей ночи, так и с утра 11 ноября, на некоторых участках карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск ВС Азербайджана продолжают предпринимать провокационные действия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В частности, сегодня с 12:15 по ереванскому времени ВС Азербайджана обстреливают из минометов 60 мм и 82 мм боевые позиции Армии обороны, дислоцированные на северо-восточном направлении линии соприкосновения (Талыш и Ярымджа). Особенно интенсивному обстрелу подвергаются боевые опорные пункты, дислоцированные в направлении села Ярымджа.
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР предпринимают ответные действия.
Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за рост напряженности на границе ложится на азербайджанскую сторону.