Դ. Շահնազարյանը Ն. Փաշինյանի նկատմամբ անձնական քինախնդրության էլեմենտն է տեսնում
«Հայ ազգային կոնգրեսի» ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ իշխանությունները գործի կդնեն կեղծիքների, շանտաժի, բռնությունների իրենց ողջ զինանոցն ընդդեմ թիվ 10 ընտրատարածքում առաջադրված Նիկոլ Փաշինյանի։
Իսկ տևական ժամանակ նրան անազատության մեջ պահելու հարցում Դ. Շահնազարյանը քաղաքական, իրավական որևէ տրամաբանություն չի տեսնում։
-Գուցե ես սխալվեմ, բայց ես նույնիսկ անձնական մեծ քինախնդրության, մանրախնդրության, չարության էլեմենտն եմ տեսնում։ Այլ բացատրություն չունեմ, որովհետև իշխանությունների պահվածքը որևէ քաղաքական տրամաբանության չի ենթարկվում։ Բավարար բացատրություններ կարող են լինել միայն քրեական կամ քրեածին մտածելակերպի սահմաններում,- հայտարարել է Դ. Շահնազարյանը։

Д.Шахназарян в отношении Н.Пашиняна видит элемент проявления личной мести
Представитель АНК Давид Шанхназарян во время встречи с журналистами отметил, что власти задействуют весь арсенал фальсификаций, шантажа, насилий против выдвинувшегося в 10-м избирательном округе в качестве кандидата в депутаты НС Никола Пашиняна.
А в вопросе длительного его содержания в неволе Д.Шанхназарян не видит какой-либо политической или правовой логики.
«Может быть я ошибаюсь, но я даже вижу элемент мести, мелочности и злости. Иного объяснения не вижу, поскольку манера поведения властей не вмещается в какую-либо политическую логику. Достаточных объяснений может быть лишь в рамках криминального или уголовного менталитета», - заявил Д.Шахназарян.