Դեղորայքով բեռնված մեքենան ընկել է գետը
Դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 13.05-ին Վանաձորի ճանապարհային ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ Ախթալա քաղաքի մոտ բեռնատար ավտոմեքենան ընկել է Դեբեդ գետը, եւ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել Լոռու մարզային փրկարարական վարչության փրկարար ջոկատը:
Նախնական տվյալներով' Ախթալա-Ալավերդի ավտոճանապարհի 5-րդ կմ-ում, դեռեւս չպարզված հանգամանքներում, ճանապարհի երթեւեկելի մասից դուրս է եկել ու գետն ընկել դեղորայքով, հեռադիտակներով ու վրաններով բեռնված' «ՄԱՆ» մակնիշի ՍՏ 6567 ՍՆ պետհամարանիշի կցորդով բեռնատար ավտոմեքենան:
Պատահարի հետեւանքով ավտոմեքենայի վարորդը' Բուլղարիայի Հանրապետության քաղաքացի, 1970 թ. ծնված Սպայկով Գեորգի Գեորգիևը, ստացել է տարբեր մարմնական վնասվածքներ եւ տեղափոխվել Ալավերդու հիվանդանոց:
Ըստ բժիշկների' տուժածի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի մասին տեղյակ են պահվել ՀՀ ԱԳ և բնապահպանության նախարարությունները:
Լոռու մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խմբի և  Թումանյանի հատուկ փրկարարական ջոկատի անձնակազմի ուժերով կատարվել են դեղորայքի' ավտոմեքենայից դուրս բերման աշխատանքներ:

Грузовик с лекарствами упал в реку
Вчера, в 13:05, возле города Ахтала грузовик упал в реку Дебед. На место происшествия отправился отряд спасателей спасательного управления Лорийской области.
По предварительным данным, на 5-ом км автодороги Ахтала-Алаверди при пока невыясненных обстоятельствах грузовик с прицепом марки «МАН» (госномер - ՍՏ 6567 ՍՆ), груженный лекарствами, биноклями и палатками, съехал с дороги и упал в реку.
Вследствие инцидента водитель грузовика, гражданин Болгарии Спайков Георгий Георгиевич (1970 г.р.) получил различные телесные травмы и был доставлен в больницу Алаверди.
По словам врачей, его жизни ничего не угрожает.
Информация о происшествии доведена до сведения министерства иностранных дел и министерства охраны природы Армении.
Силами оперативной группы спасательного управления Лорийской области и особого спасательного отряда Туманяна были проведены работы по извлечению из грузовика лекарств. Усилиями спасателей часть лекарственных препаратов была перемещена на прибрежную территорию.