ԵԱՀԿ-ն դիտարկում է անցկացրել Թալիշի արևելյան ուղղությամբ
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի արևելյան ուղղությամբ։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա) և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա):
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն (Չեխիա)։

Согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела 28 ноября плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана восточнее села Талыш Мартакертского района НКР.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, с позиций Армии обороны НКР наблюдение осуществили полевой помощник личного представителя действующего председателя ОБСЕ Геннадие Петрика (Молдова) и сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция).
С противоположной стороны – личный представитель действующего председателя ОБСЕ посол Анжей Каспшик и его полевой помощник Иржи Аберле (Чехия).