Գերմանական քաղաքի կենտրոնում տղամարդը կրակ է բացել մարդկանց ուղղությամբ
Գերմանական Վիսբադեն քաղաքի կենտրոնում անծանոթ տղամարդը կրակ է բացել մարդկանց ուղղությամբ։ Կատարվածի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել, 2–ը՝ վիրավորվել։ Այս մասին հայտնում է «rg.ru»–ն՝ «Sputnik»–ին հղումով։
Հրաձիգին հաջողվել է փախչել։ Ներկայումս նրան որոնում է ոստիկանությունը։ Որոնողական աշխատանքներին նաև ուղղաթիռներ են ներգրավվել։
Դեռևս հայտնի չէ՝ կատարվածն ահաբեկչությո՞ւն է, թե ոչ։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Բեռլինում բեռնատար մեքենան մխրճվել էր սուրբծննդյան տոնավաճառում հավաքված մարդկանց մեջ: Զոհվել էր 12 մարդ, ավելի քան 50-ը՝ տուժել։ Ավելի ուշ պարզվել էր, որ կատարվածը միտումնավոր է եղել։

В Германии мужчина открыл стрельбу по людям в центре города
Неизвестный мужчина открыл огонь по людям в немецком городе Висбаден. В результате один человек был застрелен и двое получили ранения. Об этом сообщает «Sputnik» со ссылкой на местные правоохранительные органы.
Как уточняется, стрелку удалось сбежать. В настоящее время его разыскивает полиция. Для поисков задействован также вертолет.
Напомним, что накануне в Берлине погибли 12 человек и пострадали около 50 при наезде грузовика на толпу людей, пришедших на рождественскую ярмарку. Канцлер ФРГ Ангела Меркель назвала эту трагедию терактом.