ՀՅԴ պատգամավոր. «Չեմ կարծում, թե Հայաստանում կա քաղաքական մի ուժ, որն այսօր կարող է ունենալ 50+1%»
«ԲՀԿ-ն հայտարարում է, թե 50+1% ձայն է ստանալու խորհրդարանական ընտրություններին. դո՞ւք ինչ դատողություններ ունեք» հարցին ի պատասխան՝ «Դե ֆակտո» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Հրայր Կարապետյանն ասել է՝ 50+2.
-Այսպես եթե հաշվենք, Հայաստանում ոչ թե 100% են լինում ընտրությունները, այլ 1000%, 2000%։ Այդպես չէ, էլի՛։ Ասելով հո չէ։ Ես չեմ կարծում, թե Հայաստանում կա մի քաղաքական ուժ, որն այսօր կարող է ունենալ 50+1%։ Ես այդպես եմ կարծում։ Այս պահին կարծում եմ՝ այդպես է։ Հիմա հնարավոր է ընտրություններից առաջ այնպիսի իրավիճակ հասունացնել, որ մեկն ու մեկը վստահ ասի և անի, բայց այսօր ես դա չեմ տեսնում։ Ընտրություններից մեկուկես տարի առաջ ես դա չեմ տեսնում,-նշել է նա։

Депутат АРФД: «Не думаю, что в Армении есть политическая сила, которая сегодня может иметь 50+1%»
На вопрос о том, каковы его рассуждения по поводу того, что партия «Процветающая Армения» заявляет, что получит  на парламентских выборах 50+1%, депутат АРФД Грайр Карапетян заявил:
«Если  так посчитать, то в Армении выборы бывают не 100%-ые, а 1000%, 2000%-ые. Но ведь это не так. Я не думаю, что в Армении есть политическая сила, которая сегодня может иметь 50+1%. На данный момент это так. Возможно, до выборов созреет такая ситуация, что кто-то уверенно скажет и сделает, но сегодня  я этого не вижу. За полтора года до выборов я этого не вижу».