Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում պայմանագրային զինծառայող է զոհվել
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 430 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը առավել ինտենսիվ կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից (92 կրակոց), ինչպես նաև կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում՝ հունվարի 22-ին՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1995թ. ծնված Կարեն Մարատի Ուլուբաբյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

От пули противника погиб армянский военнослужащий
22 января и в ночь на 23 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В направлении армянских позиций было произведено около 430 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На восточном направлении линии соприкосновения наиболее интенсивный огонь азербайджанскими ВС велся из снайперских винтовок (92 выстрел), противник применил также миномет калибра 82 мм (2 снаряда).
22 января в районе 23:25 на оборонительной позиции одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных в восточном направлении, смертельное огнестрельное ранение в результате нарушения противником режима прекращения огня получил контрактный военнослужащий Улубабян Карен Маратович (1995 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелое горе утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.
Для подавления провокационной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжив выполнение поставленной перед ними боевой задачи.