Հովիկ Աբրահամյանը հեռացե՞լ է ՀՀԿ–ից (լրացված)
«Hayeli.am»-ը տեղեկացրել է, որ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այս օրերին զբաղված էր իր քաղաքական ապագայի ճշգրտման հարցերով և այդ նպատակով ինտենսիվ հանդիպումներ էր ունենում:
Կայքին հայտնի է դարձել, որ բանակցությունները ցանկալի արդյունք չեն տվել, և Հովիկ Աբրահամյանը կայացրել է ճակատագրական որոշում՝ հեռանալ ՀՀԿ-ից:
ՀՀԿ-ում դեռ չեն ստացել Հովիկ Աբրահամյանի` կուսակցությունից դուրս գալու դիմումը: Այս մասին NewsBook-ին հայտնել է ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը:
«Նման տեղեկատվություն մենք չունենք: Ներսում խմորումներ չկան, ես ձեզնից եմ լսում նման տեղեկություն: Իսկ ինչի՞ պետք է լքի, երբ որ կլքի, դիմում կգրի, մենք այդ ժամանակ էլ կքննարկենք»,- ասել է Թադևոսյանը:

Овик Абрамян вышел из РПА? (дополнено)
Бывший премьер-министр РА Овик Абрамян в последние дни занят вопросами прояснения своего политического будущего, с целью чего проводит интенсивные встречи. Об этом пишет «Hayeli.am».
По данным издания, переговоры не принесли ожидаемых результатов, и Овик Абрамян принял судьбоносное решение – уйти из РПА.
В РПА пока не получали заявления Овика Обрамяна о выходе из РПА. Об этом в беседе с «NewsBook» сообщил председатель организационной комиссии РПА Рубен Тадевосян.
«Подобной информации у нас нет. Брожений внутри партий нет. Я слышу об этом от вас. А с чего бы ему выходить? Когда покинет, подаст заявление, и мы его рассмотрим», – сказал Тадевосян.