Լևոն Տեր–Պետրոսյան. «Չի՛ մարելու այս շարժումը»
Այսօր տեղի ունեցած Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության 7-րդ համագումարին մասնակցող ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր ելույթում ասել է, որ իրենք սկսում են պայքարը, և ցանկություն է հայտնել, որ բոլոր հոռետեսներն ու չարագուշակները տեսնեն, թե հունվարի 8-ին կայացած հանրահավաքը՝ ի պաշտպանություն Նիկոլ Փաշինյանի, ինչ ոգևորություն է առաջացրել։
-Չի՛ մարելու այս շարժումը. հակառակը՝ օր օրի մեծանալու է, որովհետև շարժումը, ընդդիմությունը մարելու, նվազելու մեկ ձև ունի՝ իշխանության հաջողությունները։ Այս իշխանությունը որևէ հաջողություն այս վերջին երկու տարում չի արձանագրել (սա շատ մեղմ է ասված). արձանագրել են միայն պարտություններ, միայն խայտառակություններ և՛ ներքին, և՛ միջազգային ասպարեզում, և՛ տնտեսության բնագավառում։ Ես բացարձակապես չեմ տեսնում որևէ քայլ, որ այս իշխանությունը կարողանա ինչ-որ հաջողություն արձանագրել։ Նրանք այդպիսի նպատակ էլ չունեն։ Եթե նպատակ ունենային, խնդիր դնեին, հնարավոր չէր, որ դա տեղի չունենար։ Նրանց նպատակն այս երկիրը թալանելն է։ Ուրիշ որևէ մտածմունք, գաղափար, իդեալ գոյություն չունի բացարձակապես։ Չգիտեմ, ես տնտեսագետ չեմ, չեմ հաշվարկել, բայց վստահ եմ՝ եթե Բագրատյանը նստի, իր թիմով հաշվարկի, կտեսնի, որ այս ճգնաժամի պայմաններում այս իշխանություններն ավելի շատ են թալանում, քան նորմալ պայմաններում։ Սա գուցե հոգեբանական բան է, կամ իրենք զգում են, որ կատաստրոֆա է, և վերջին պահին ինչքան հնարավոր է, ավելի շատ պետք է թալանել։ Հնարավոր է։ Նրանք խելք չունեն, բայց բնազդ ունեն՝ բոլոր գիշատիչներին հատուկ,- հայտարարել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։

Левон Тер-Петросян: «Не угаснет это движение»
Выступавший сегодня на 7-м съезде Социально-демократической гнчакской партии первый президент РА Левон Тер-Петросян сказал в своей речи, что они начинают борьбу и выразил надежду, что все пессимисты и предвещающие беду увидят, к какому воодушевлению привел состоявшийся 8-го января митинг в защиту Никола Пашиняна.
«Не угаснет это движение, напротив, изо дня в день будет увеличиваться, поскольку есть один способ угасания оппозиции - успехи власти. Эта власть не зафиксировала какого-либо успеха за последние два года (это очень мягко сказано). Были зафиксированы лишь поражения, лишь позор во внутренней сфере, внешней и экономической. Я совершенно не вижу какого-либо шага, что эта власть может зафиксировать какой-либо успех. У них и цели такой нет. Если бы была цель, поставили задачу, то было бы невозможно, чтобы этого не произошло. Их цель - разграбить эту страну. Какие-либо другие мысли, идея, идеал совершенно не существуют. Не знаю, я не экономист, не считал, но уверен, что если Багратян со своей командой посчитает, то увидит, что в условиях кризиса эти власти грабят больше, чем в нормальных условиях. Быть может, это психологическое явление, или они чувствуют, что катастрофа и в последний момент нужно награбить как можно больше. Возможно. У них нет ума, но есть инстинкт, присущий всем хищникам», - заявил Левон Тер-Петросян.