Արմեն Գրիգորյան. «ՀՀԿ-ն խնդիր կունենա ձայներ հավաքելու հետ» (տեսանյութ)
Zham.am «Ամբիոն» հաղորդման հյուրն է քաղաքագետ¸ «Թրանսփերենսի ինթերնեյշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի ընտրական ծրագրերի համակարգող Արմեն Գրիգորյանը: Փորձագետը ներկայացրեց «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության գործունեությունը՝ ընդգծելով¸ որ այն փորձ է կատարելու ԱԺ ընտրություններին ընդառաջ հավաքագրել 4 000 դիտորդ՝ ընտրությունների թափանցիկությունը վերահսկելու նպատակով: Գրիգորյանը նշեց¸ որ այս պահին իրենք ունեն 1000-ից ավելի պատրաստված անձ¸ ովքեր ընտրությունների օրը կաշախատեն:
Նա նաև ընդգծեց¸ որ Սփյուռքից մեծ աջակցություն է լինելու դիտորդական առաքելություն իրականացնելու գործում. նա սպասում է մոտավորապես 500 դիտորդ Սփյուռքից¸ որոնց թվում կլինեն Սերժ Թանկյանը¸ Ատոմ Էգոյանը և այլ հայտնի սփյուռքահայեր:
Քաղաքագետը խոսեց նաև քաղաքական իրավիճակի մասին՝ ընդգծելով¸ որ բոլոր հարցումները ցույց են տալիս¸ որ մոտավորապես ընտրողների 80 տոկոսը իր ձայնը չի տա իշխող Հանրապետական կուսակցությանը: Եվ այս իրավիճակում կարևոր է լինելու այն¸ թե ինչպես իրենց կդրսևորեն ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը նախընտրական պայքարում:

Армен Григорян: «У РПА будут проблемы с набором голосов» (видео)
Гостем очередного выпуска программы «Кафедра» на «Zham.am» стал политолог, координатор избирательных программ антикоррупционного центра «Transparency International» Армен Григорян.
Эксперт представил деятельность инициативы «Гражданин-наблюдатель», подчеркнув, что ею будет предпринята попытка набрать в преддверии выборов Национального собрания РА 4000 наблюдателей – с целью обеспечения прозрачности голосования.
Григорян отметил, что на данный момент у них числится более 1000 подготовленных людей, которые будут работать в день выборов.
Он также подчеркнул, что Диаспора окажет большую поддержку в вопросе реализации данной миссии: ожидается примерно 500 наблюдателей из Диаспоры, в числе которых будут Серж Танкян, Атом Эгоян и другие известные армянские деятели.
Политолог коснулся также политической ситуации в Армении, отметив, что все опросы свидетельствуют о том, что приблизительно 80% избирателей не будут голосовать за правящую РПА. В подобной ситуации важным будет то, как в предвыборной борьбе проявят себя оппозиционные политические силы.