Վարդան Օսկանյան. «Նույնիսկ ամենապարզագույն հարցում իշխանությունները չեն կարողանում ճիշտ որոշում կայացնել» (տեսանյութ)
Նույնիսկ ամենապարզագույն հարցում իշխանությունները չեն կարողանում ճիշտ որոշում կայացնել: «ArmLur.am»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով ՀՀԿ-ի հայտարարությանը՝ եթե բոլորը որոշեն, ապա ընտրությունների օրը կտեղափոխվեն, այս մասին նշեց «Համախմբում» կուսակցության վարչության նախագահ Վարդան Օսկանյանը:
Հարցին՝ ճի՞շտ է, որ դաշինքը գլխավորելու է Սեյրան Օհանյանը, նա նշեց՝ եթե հստակեցումներ լինեն, ապա առաջինը մենք կիմանանք:
Օսկանյանը տեղեկացրեց, որ այս ընթացքում անձամբ չի հանդիպել քաղաքականություն վերադարձած Գագիկ Ծառուկյանի հետ, սակայն ընդգծեց, որ մշտապես կողմ են եղել տարբեր ուժերի հետ համագործակցության՝ բացի իշխող կուսակցությունից:

Вардан Осканян: «Даже в самых однозначных вопросах власти не могут принять правильного решения» (видео)
Даже в самых однозначных вопросах власти не могут принять правильного решения. Об этом в беседе с «ArmLur.am» сказал председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян, касаясь заявления РПА о том, что в случае всеобщего согласия дата проведения парламентских выборов может быть перенесена.
На вопрос о том, действительно ли альянс, в который входит партия «Консолидация», возглавит Сейран Оганян, он ответил, что при появлении ясности в данном вопросе первой будет проинформирована общественность.
Осканян отметил, что в последнее время не встречался с вернувшимся в активную политику Гагиком Царукяном, но подчеркнул, что всегда выступал за сотрудничество с различными силами, кроме правящей партии.