Դավիթ Հակոբյանը թքեց ու հեռացա՞վ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, թիվ 10 ընտրատարածքում ԱԺ պատգամավորության համար ընտրությունների նախնական արդյունքներով Արա Սիմոնյանը ստացել է 7254 քվե, Նիկոլ  Փաշինյանը՝ 4822, իսկ Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանի օգտին քվեարկել է 287 մարդ։
«7օր»-ը փորձել է կապ հաստատել Դավիթ Հակոբյանի հետ և պարզել, թե ինչպես է նա գնահատում ընտրությունների ելքը, սակայն նրան գտնել չի հաջողվել։ Ընտանիքի անդամներից մեկը մեզ տեղեկացրել է, որ Դավիթ Հակոբյանը վաղ առավոտյան տնից դուրս է եկել, և իրենք անգամ չեն էլ տեսել՝ ինչպես և ուր է գնացել։ Մարքսիստական կուսակցության ղեկավարի աշխատավայրից էլ մեզ տեղեկացրել են, որ նա աշխատանքի չի գնացել, և չգիտեն, թե երբ կգա։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Հակոբյանը դեկտեմբերի 15-ին «Փաստարկ» ակումբում տված ասուլիսի ժամանակ ասել էր, թե մայրաքաղաքի թիվ 10 ընտրատարածքում ձախողվելուց հետո «Անդրանիկի նման կթքի և կհեռանա»։

Давид Акопян плюнул и ушел?
Как уже сообщали, в десятом округе на выборах в депутаты НС по предварительным данным Ара  Симонян набрал 7254 голоса, Никол Пашинян - 4822, а председатель Марксистской партии Давид Акопян - 287.
«7or» попытался установить связь с Давидом Акопяном и выяснить, как он оценивает итоги выборов, однако его найти не удалось. Один из членов семьи проинформировал нас, что Давид Акопян рано утром вышел из дома, и они даже не видели как и куда ушел. А с места работы руководителя Марксистской партии нам сообщили, что он на работу не явился и не знают, когда придет.
Напомним, Давид Акопян 15 декабря на пресс-конференции в клубе «Пастарк» сказал, что после провала на выборах в 10-м округе он, «как Андраник плюнет и уйдет».