Հեղինե Բիշարյան. «ՀԱԿ-ը որոշակի հարցերում բավական կառուցողական է խոսում»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում պատասխանելով հարցին՝ բացառվո՞ւմ է ՕԵԿ-ՀԱԿ համագործակցությունը, ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը պատասխանել է.
-Ես վստահ եմ, որ ընտրությունների արդյունքում ՀԱԿ-ը նույնպես իր տեղն ու դերը կունենա խորհրդարանում։ Ինչո՞ւ չէ, եթե կլինեն հարցեր, մենք կհամագործակցենք։
Իսկ թե որտեղի՞ց է Հ. Բիշարյանի մոտ նման համոզմունքը, նա ասել է, որ ՀԱԿ-ը որոշակի հարցերում բավական կառուցողական է խոսում, և կազմակերպված ընտրություններ անցկացնելու պարագայում բոլոր հնարավորություններն ունի հայտնվելու խորհրդարանում։

Эгине Бишарян: «В определенных вопросах АНК выступает довольно конструктивно»
Отвечая на сегодняшней пресс-конференции на вопрос о том, исключается ли сотрудничество между «Оринац еркир» и АНК, руководитель фракции НС «Оринац еркир» Эгине Бишарян отметила:
«Я уверена, что в результате выборов, АНК будет иметь свое место и роль в парламенте. Если будут вопросы, мы можем сотрудничать, почему бы и нет».
На вопрос о том, откуда у Э. Бишарян такая убежденность, она сказала, что в определенных вопросах АНК выступает довольно конструктивно и, в случае проведения организованных выборов, имеет все шансы на место в парламенте.