Ս. Սաֆարյան. «Իշխանությունն ամեն ինչ արեց, որ կանխատեսելի ելքով ընտրություններ լինեն»
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը «7օր»-ին ասել է, որ ինքը թիվ 10 ընտրատարածքում նախնական տվյալներով ԱԺ պատգամավոր դարձած Արա Սիմոնյանի մասին չէր լսել։
Այս առումով նա նշել է, որ հայաստանյան քաղաքական դաշտին համահունչ են լինում պայմանավորվածություններն ու պարտավորվածությունները, որոնք կայացվում են բարձր ղեկավարության մակարդակով, և այն, որ ««արենայից» հեռացված Արտաշես Գեղամյանի հոդվածներն ամիսներ շարունակ տպագրվում են Սերժ Սարգսյանին ուղղակիորեն սատարող թերթերում, այն, որ «Ազգային միաբանություն» կուսակցության անդամներից մեկը նշանակվում է Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ, այն, որ ևս մեկ ներկայացուցիչ այդ կուսակցությունից ընտրվում է պատգամավոր, նշանակում է, որ Հայաստանում ընտրությունը չի գործում. գործում են քաղաքական պայմանավորվածություններն ու պարտավորվածությունները»։
«Նշանակում է՝ Արա Սիմոնյանի պատգամավոր ընտրվելը պայմանավորվածության արդյո՞ւնք էր» հարցին Ստեփան Սաֆարյանը պատասխանել է.

С.Сафарян: «Власти всё сделали, чтобы выборы были с прогнозируемым исходом»
Руководитель фракции «Наследие» Степан Сафарян сказал «7or», что он не слышал  об Ара Симоняне, ставшем по предварительным данным депутатом НС в 10-м избирательном округе.
В связи с этим он отметил, что «армянскому политическому полю созвучны договоренности и обязательства, которые имеют место на уровне высшего руководства и то, что статьи удаленного с политической арены Арташеса Гегамяна на протяжении месяцев печатаются в газетах, просто поддерживающих Сержа Саргсяна, то, что один из членов  партии «Национальное единение» назначается членом Национальной комиссии по телевидению и радио, то, что еще один представитель этой партии избирается депутатом, означает, что в Армении не действуют выборы, действуют политические договоренности и обязательства.
На вопрос «означает ли, что избрание Ара Симоняна было результатом договоренности», Степан Сафарян ответил: «Я считаю, что власти сделали всё, чтобы выборы прошли с прогнозируемым исходом».