ՀՅԴ երթը մեկնարկել է
Մեկնարկել է Հայ հեղափոխական դաշնակցության կազմակերպած բողոքի երթը։ Այն սկսվել է Շահումյանի անվան հրապարակից և հասնելու է մինչև Սահմանադրական դատարան։
Հիշեցնենք, որ երթն ընդդեմ հայ-թուրքական արձանագրությունների է։
Ինչպես հաղորդում է «7օր»-ի թղթակիցը, այս պահին դաշնակցականները և «ոչ»-ի ակցիային միացած 14 կուսակցությունների համակիրները երթով գնում են դեպի Սահմանադրական դատարան, որտեղ էլ հունվարի 12-ին քննարկվելու են հայ-թուրքական արձանագրությունները։
Մեր թղթակցի հարցին, թե արդյոք հավատո՞ւմ են, որ Սահմանադրական դատարանն, այնուամենայնիվ, կկասեցնի գործընթացը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, թե ամեն դեպքում Սահմանադրական դատարանը չի կարող հաշվի չառնել իրենց ներկայացրած վերլուծությունը։
Տեղեկացնենք, որ երթի կազմակերպիչները վաղը ժամը 10–ին Սահմանադրական դատարանի դիմաց պիկետ են անցկացնելու։

Началось шествие АРФД
Начался марш протеста против армяно-турецких протоколов, организованный АРФ Дашнакцутюн. Шествие началось от площади Шаумяна и дойдет до Конституционного суда.
Как сообщает корреспондент «7or», на данный момент дашнакцаканы и сторонники 14 партий, присоединившихся к акции, маршем идут к Конституционному суду, где 12 января будут обсуждаться армяно-турецкие протоколы.
На вопрос нашего корреспондента о том, верят ли они, что Конституционный суд, тем не менее, приостановит процесс, член Бюро АРФД Ваан Ованисян сказал, что в любом случае Конституционный суд не может не учитывать представленный ими анализ.