Գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնացել է լարված (լուսանկար)
Մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնացել է լարված: Հակառակորդը շփման գծի ողջ երկայնքով ականանետերից, նռնականետերից ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 145 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82–միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից արձակել է 111 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Ночью ситуация на линии соприкосновения продолжила оставаться напряженной (инфографика)
2 марта и в ночь на 3 марта ситуация на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск продолжила оставаться напряженной, сообщает Минобороны Республики Арцах.
Противник нарушил режим прекращения огня из минометов, гранатометов и крупнокалиберных пулеметов около 145 раз, произведя в направлении армянских позиций более 2000 выстрелов.
Особенно интенсивные нарушения были зафиксированы на восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Здесь азербайджанские ВС выпустили из минометов калибра 60 и 82 мм и гранатометов различного типа 111 снарядов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны ответных действий активность противника была подавлена.