Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և 60–միլիմետրանոց ականանետ (լուսանկար)
Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ է եղել: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 380 կրակոց: Առաջնային գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթ և 60–միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 9 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили пушку Д-44 и 60-мм миномет (инфографика)
3 марта и в ночь на 4 марта ситуация на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск была относительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Противник нарушил режим прекращения огня из стрелкового оружия различного калибра более 40 раз, произведя в направлении армянских позиций около 380 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили пушку Д-44 и миномет калибра 60 мм, выпустив 9 снарядов.
Передовые подразделении Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на линии фронта и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.