Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82–միլիմետրանոց ականանետեր (ինֆոգրաֆիկա)
Մարտի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց: Առաջնային գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82–միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 5 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана применили минометы калибра 60 и 82 мм (инфографика)
4 марта и в ночь на 5 марта на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 55 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра было произведено более 600 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также минометы калибра 60 и 82 мм (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают надежное охранение боевых позиций.