Զ. Թադևոսյան. ««Ժառանգությունից» 6 հոգի եղել են ընտրատեղամասային հանձնաժողովներում»
-Այս անգամ ընտրությունները ընդդիմության կողմից կազմակերպված էին բարձր մակարդակով։ Դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունները շատ լավ են աշխատել, վստահված անձինք բանիմաց էին,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանը։
Զ. Թադևոսյանը, ով նաև Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամ է «Ժառանգություն» կուսակցությունից, ու ԿԸՀ-ում դեռևս շարունակում է մնալ որպես «Ժառանգության» ներկայացուցիչ, թեև այլևս այդ կուսակցության  անդամ չէ, ասել է, որ «Ժառանգությունից» 6 հոգի եղել են ընտրատեղամասային հանձնաժողովներում.
-«Ժառանգություն» կուսակցությունից տրոհված «Ժողովրդի իշխանություն» հասարակական քաղաքական նախաձեռնության կողմից ևս անդամներ են ներգրավված եղել ընտրատեղամասային հանձնաժողովներում,-ընդգծել է Զ. Թադևոսյանը։

З.Тадевосян: «От «Наследия» 6 человек были в избирательных окружных комиссиях"
«На этот раз выборы со стороны оппозиции были организованы на высоком уровне. Организации, осуществляющие наблюдательскую миссию, очень хорошо поработали, доверенные лица были осведомлены», - во время встречи с журналистами сказала представитель АНК  Зоя Тадевосян.
З.Тадевосян, которая также является членом ЦИК от партии «Наследие», и в ЦИК продолжает оставаться как представитель «Наследия», хотя и больше не является членом этой партии, сказала, что от «Наследия» в избирательных окружных комиссиях были 6 человек.
«В избирательных участках были также вовлечены члены общественно-политической инициативы «Власть народа», отделившиеся от партии «Наследие», - подчеркнула З.Тадевосян.