«Բարսելոնան» ՉԼ 1/4–ում է (տեսանյութ)
Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի պատասխան խաղում կատալոնական «Բարսելոնան» «Կամպ Նոու» մարզադաշտում ընդունեց փարիզյան ՊՍԺ-ին: Առաջին խաղում 4:0 պարտվելուց հետո «կապտանռնագույնները» մարտական էին տրամադրված:
Հանդիպման հենց առաջին րոպեներից «Բարսելոնան» նետվեց առաջ և բացեց խաղի հաշիվը: 3-րդ րոպեին աչքի ընկավ Լուիս Սուարեսը: Տանտերերը երկրորդ գոլը խփեցին խաղակեսի վերջնամասում: Ինիեստայի անհավանական անցումից հետո գնդակը սեփական դարպասն ուղարկեց Լեյվին Կուրզավան:
Երկրորդ խաղակեսի սկզբնամասում «Բարսելոնան» խփեց նաև երրորդ գնդակը: Հանդիպման մրցավար Դենիս Այթեքինը 11 մետրանոց նշանակեց, որն անվրեպ իրացրեց Լիոնել Մեսսին:
«Բարսելոնայի» երազանքի իրականություն դառնալու հնարավորությունը ոչնչացրեց հյուրերի հարձակվող Էդինսոն Կավանին: «Բարսելոնայի» պաշտպանների սխալմունքից հետո գնդակը տանտերերի դարպասն ուղարկեց Էդինսոն Կավանին:
Վերջաբանը նույնպես լարված ստացվեց: Բաց թողած գոլից հետո «Բարսելոնան» չկոտրվեց և կարողացավ հրաշքը դարձնել իրականություն:
Խաղավերջում աչքի ընկավ Նեյմարը, իսկ վերջնական հաշիվը ձևակերպեց Սերխի Ռոբերտոն:
«Բարսելոնա»-ՊՍԺ` 6:1
Գոլերը` Սուարես (3), Կուրզավա (40, ինքնագոլ), Մեսսի (50, 11 մետրանոց), Նեյմար (88, 90+1, 11 մետրանոց), Ռոբերտո (90+4) - Կավանի (62)

«Барселона» разгромила ПСЖ и вышла в четвертьфинал Лиги чемпионов (видео)
«Барселона» нанесла крупное поражение на «Камп Ноу» парижскому ПСЖ в ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов и завоевала путевку в четвертьфинал турнира.
Встреча, которая проходила в Барселоне, закончилась победой хозяев поля со счетом 6:1. В составе испанского клуба забитыми мячами отметились Луис Суарес (3-я минута), Лионель Месси (50, с пенальти), Неймар (88 и 90+1, с пенальти) и Серхи Роберто (90+5). У ПСЖ отличились Эдинсон Кавани (62) и Левен Кюрзава (40), поразивший собственные ворота.
Первая игра между командами завершилась со счетом 4:0 в пользу ПСЖ. Однако в следующий раунд турнира пробилась «Барселона», которая оказалась сильнее по итогам двухматчевого противостояния со счетом 6:5
Жеребьевка четвертьфинала, где определится соперник испанского клуба, состоится 17 марта в швейцарском Ньоне.