Բ26–ում խճճվել են Սամվել Բաբայանի հարցում
«Իգլայի» գործը Սամվել Բաբայանի դեմ սարքելուց առաջ և հետո Սերժ Սարգսյանի շահերը սպասարկող մամուլը տեղեկատվական օպերացիաներ էր իրականացնում ու շարունակում է նույնն անել։
Բաբայանին բերման ենթարկելուց անմիջապես հետո տարածեցին, թե, իբր, «Իգլան» բերվել էր Սերժ Սարգսյանի իքնանթիռը խոցելու համար։ Հետո գրեցին, որ «Իգլան» ոչ թե ՀՀԿ ղեկավարի ինքնաթիռի, այլ ուղղաթիռի համար էր նախատեսված։
Պարզելով, որ «Իգլայի» սարքած գործով Սամվել Բաբայանին Բ26–ը ոչ թե վարկաբեկում է, այլ նրա վարկանիշը կտրուկ բարձրացնում («Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի երեկվա բազմահազարանոց հավաքը, Բաբայանին աջակցող պաստառներն ու մեր քաղաքացիների տրամադրվածությունը հուշեցին «վերևներին», որ ԼՂՀ ՊԲ նախկին ղեկավարին շինծու մեղադրանքով վարկաբեկելու օպերացիան ամբողջությամբ տապալվել է), փոխեցին սցենարն ու հիմա էլ տարածում են, թե բա՝ «Իգլան» ոչ թե Սերժ Սարգսյանի, այլ ԼՂՀ նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի համար էր բերվել (իշխանությունները, հավանաբար, կարծում են, որ Ղուկասյանի ֆիգուրը շրջանառության մեջ դնելով՝ հանրային կարծիքը Բաբայանի մասով կարող են փոխել, քանզի այդ բլեֆը, ըստ իրենց, կարող է ճշմարտանման թվալ, ու Սարգսյանի փոխարեն այլ մարդու անունը կարող է փոխել մարդկանց վերաբերմունքը Բաբայանի հանդեպ)։ Բ26–ում, սակայն, դեռ չեն հորինել, թե ինչու պետք է Բաբայանը Ղուկասյանի ուղղաթիռը կամ ինքնաթիռը խոցեր (հատկապես որ Բաբայանը Ղուկասյանի հետ իր հարաբերությունները վաղուց է հստակեցրել), և ինչպես պետք է խոցեր, եթե Ղուկասյանը անձնական ուղղաթիռ կամ ինքնաթիռ չունի։

На Б26 запутались в вопросе Самвела Бабаяна
До и после фабрикации дела «Иглы» против Самвела Бабаяна обслуживающая Сержа Саргсяна пресса проводила и продолжает проводить информационные операции.
Сразу после задержания Бабаяна стали распространять, будто «Игла» была ввезена для поражения самолета Сержа Саргсяна. Затем написали, что «Игла» была предусмотрена не для самолета, а вертолета руководителя РПА.
Выяснив, что состряпанным делом президентский дворец не дискредитирует Самвела Бабаяна, а резко повышает его рейтинг (вчерашний многотысячный митинг альянса «Оганян-Раффи-Осканян», плакаты в поддержку Бабаяна и настрой наших граждан подсказали «верхам», что операция по дискредитации бывшего командующего Армией обороны НКР посредством сфабрикованного обвинения провалилась), изменили сценарий и начали распространять, будто «Игла» была ввезена не для Сержа Саргсяна, а для бывшего президента НКР Аркадия Гукасяна (по-видимому, власти считают, что, введя в оборот фигуру Гукасяна, общественное мнение может измениться, так как этот блеф, в их видении, может показаться правдой, и имя другого человека вместо Саргсяна может поменять отношение людей к Бабаяну). Однако на Баграяна 26 пока не придумали, почему Бабаян должен был сбивать вертолет или самолет Гукасяна (тем более что свои отношения с Гукасяном Бабаян уже давно прояснил) и как это собирался сделать, если у Гукасяна нет личного вертолета или самолета.