Տիգրան Մուկուչյան. «Տեխնիկական սարքավորումներից երկուսը Լոռիում չեն աշխատել»
-Ապրիլի 2–ին` ժամը 08:00-ից, ՀՀ ողջ տարածքում թվով 2009 տեղամասային կենտրոններում մեկնարկել են ԱԺ ընտրությունները,–այս մասին ապրիլի 2–ին հայտարարել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ հավելելով, որ 12 քրեակատարողական հիմնարկներում ընտրությունները մի փոքր ավելի ուշ կիրականացվեն:
ԿԸՀ նախագահի խոսքով՝ ընտրական տեղամասային հանձնաժողովներում 15976 հանձնաժողովի անդամ է ներգրավված, իսկ բացակայություններն էլ աննշան են։
–4 հազար տեխնիկական սարքավորումներ են տրամադրված, որոնք փորձարկվել են, սակայն Լոռիում դրանցից երկուսը չի աշխատել։ Քվեարկությունն իրականացվում է համարակալված կտրոններով: Ներկայացված է 89 լրատվամիջոցի 1263 ներկայացուցիչ և 31 օտարերկրյա լրատվամիջոցի 80 ներկայացուցիչ, ինչպես նաև 650 միջազգային և 28 հազարից ավելի տեղական դիտորդներ,–ասել է Տիգրան Մուկուչյանը։

Тигран Мукучян: «На 2 ИУ участках Лорийского марза технические устройства дали сбой»
На территории Армении в 08:00 по ереванскому времени начались выборы в Национальное Собрание. Голосование проходит нормально, заявил журналистам председатель ЦИК Тигран Мукучян.
По его словам, регистрация избирателей осуществляется с помощью технических устройств. Размещено в общей сложности 4000 устройств.
«В одном случае специалист, осуществляющий регистрацию с применением технического устройства, был заменен по состоянию здоровья. На двух избирательных участках Лорийского марза технические устройства дали сбой, регистрация осуществляется по талонам», – отметил он.