«Գագիկ Բեգլարյանի հետ կապված նյութն առաջին անգամ տպագրվել է «Ժամանակում»»
Օրերս Ռոբերտ Քոչարյանը մեղադրանք է ներկայացրել «Ժամանակ» օրաթերթին։ Այդ հանգամանքը որպես Ռոբերտ Քոչարյանի ակտիվացման եղանակ, ըստ ՆԺԿ նախագահ Արամ Կարապետյանի, պետք չէ դիտարկել։
Նա նշել է, որ ինքն էլ է հաճախ դատվել լրատվամիջոցների հետ, այն պարագայում, երբ ուղղակի անձնական վիրավորանք է հասցվել լրատվամիջոցի կողմից, սակայն «Ժամանակում» չի տեսել, որ Ռ. Քոչարյանին կամ որևէ այլ մեկին ուղղակի վիրավորեն, իսկ քաղաքական մտորումների առումով ամեն ինչ էլ հնարավոր է ասվի։
-Եթե հիշում եք, առաջին անգամ արտահոսքը, որ Գագիկ Բեգլարյանի հետ կապված այդպիսի բան է եղել, տպվել է «Ժամանակում»։ Միգուցե Ռոբերտ Քոչարյանի թիմը կասկածներ ունի, որ «Ժամանակ»-ը զուտ ինֆորմացիոն առումով օգտագործվել է ինչ-որ խնդիրներ լուծելու համար,-ասել է Արամ Կարապետյանը։

Материал относительно Гагика Бегларяна впервые был опубликован в газете «Жаманак»
На днях бывший президент РА Роберт Кочарян предъявил ежедневной газете «Жаманак» обвинение. Однако, по словам председателя партии «Новые времена» Арама Карапетяна, не следует рассматривать этот факт как попытку Роберта Кочаряна активизироваться.
Арам Карапетян отметил, что сам не раз судился со СМИ в тех случаях, когда СМИ просто наносили личное оскорбление, однако не замечал, чтобы в газете «Жаманак»  было какое-либо оскорбление в адрес Р.Кочаряна или какого-либо другого лица, а с точки зрения политических устремлений, всë может быть сказано.
«Если вы помните, утечка информации о том, что произошел такой инцидент с Гагиком Бегларяном, впервые появилась в газете «Жаманак». Возможно, у команды Роберта Кочаряна есть сомнения по поводу того, что газету «Жаманак» использовали из чисто информационных побуждений для решения каких-то проблем», - сказал Арам Карапетян.