Արթուր Սարդարյան. «ՍԴ–ի վճիռը Ազգային ժողովի համար մանևրելու հնարավորություն է ստեղծում»
-Ուսումնասիրելով միջազգային դիվանագիտական պրակտիկայի փորձը՝ կարող եմ ասել, որ ոչ մի երկրի սահմանադրական դատարանի վճիռ միջազգային իրավական փաստաթուղթ համարվել չի կարող։ Դա կարող է միայն ներքին ուղղորդող ակտ լինել,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Ժողովրդի իշխանություն» հասարակական-քաղաքական նախաձեռնության հիմնադիր անդամ Արթուր Սարդարյանը։
Այնպես որ, ըստ բանախոսի, այն հույսերը, թե ՍԴ-ի վճիռը կարող է ինչ-որ բան փոխել, տեղին չեն։
-ՍԴ-ի վճիռը Ազգային ժողովի համար մանևրելու հնարավորություն է ստեղծում, սակայն չեմ կարծում, թե այդ արձանագրություններն իրենց բովանդակությամբ այնպիսին են, որ կարելի լինի մանևրելով զբաղվել։
Նա ասել է, թե կարելի էր դիմել վճռական քայլի ու ընդհանրապես հրաժարվել արձանագրությունների վավերացումից։

Артур Сардарян: «Приговор КС создает Национальному собранию возможность для маневрирования»
«Изучив опыт международной дипломатической практики, могу сказать, что ни один вердикт Конституционного суда какой-либо страны  считать правовым документом нельзя. Это может быть лишь актом, направляемым  изнутри», - сказал учредитель общественно-политической инициативы «Власть народа» Артур Сардарян.
Так, что, по словам оратора, те надежды, что решение КС может что-либо изменить, не к месту.
«Приговор КС создает Национальному собранию возможность для маневрирования, однако не считаю, что эти протоколы по своему содержанию таковы, что можно заниматься маневрированием», - добавил Сардарян.
Он сказал, что можно было прибегнуть к решительному шагу и вообще отказаться от ратификации протоколов.