ՆԺԿ նախագահը Ս. Լավրովի այցը կապում է ԼՂՀ հարցում ՀՀ–ի վրա ճնշումներ գործադրելու հետ
«7օր»-ի հարցին ի պատասխան՝ «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանն «Ուրբաթ» ակումբում ասել է, որ 2010թ. Հայաստանին պարտադրելու են հանձնել ԼՂ-ի 5 շրջանները, և հենց դրա հետ է Ա. Կարապետյանը կապում Ռուսաստանի արգործնախարար Սերգեյ Լավրովի այցը Հայաստան։
-Դա կփորձեն անել Ռուսաստանի ճանապարհով։ Իմ անձնական կարծիքն է, որ հիմա եթե դա էլ չստացվի, ապա նորից Ամերիկան կմտնի խաղի մեջ և կփորձի թուրքերին համոզել, որ առա՛նց Լեռնային Ղարաբաղի վավերացնեն այդ փաստաթուղթը, որն իմ կարծիքով թուրքերը չեն անի,- ասել է ՆԺԿ նախագահը՝ ավելացնելով, որ Հայաստանի իշխանություններն այնպիսի փակուղու մեջ են, որ դրանից խուսափել չեն կարողանալու։
-Կա՛մ պետք է համաձայնեն, կա՛մ պատերազմական գործողությունների վտանգի առաջ կանգնեն։
Իսկ եթե իշխանությունները համաձայնեն այդ զիջումներին, ապա Ա. Կարապետյանի համոզմամբ՝ Հայաստանում իշխանությունը կփոխվի։

Председатель партии «Новые времена» связывает визит С.Лаврова с применением давления на Армению в вопросе Арцаха
В ответ на вопрос «7or» председатель партии «Новые времена»Арам Карапетян в клубе «Урбат» сказал, что в 2010 году Армению принудят сдать 5 районов НК и именно с этим он связываю визит главы МИД РФ Сергея Лаврова в Армению.
«Это попытаются сделать посредством России. По моему личному мнению, если сейчас и это не получится, то вновь Америка войдет в игру и попытается убедить турок, чтобы без вопроса Нагорного Карабаха ратифицировали этот документ, что, на мой взгляд, турки не сделают», - сказал председатель партии «Новые времена», добавив, что власти РА находятся в таком тупике, что избежать этого не смогут.